M-a pus dracu să mă uit la meciul de handbal

Butonam pe situ-uri și am prins live meciul României cu Japonia. Era 24-18 pentru noi, mai erau 6 minute. Și nu credeți că s-a terminat egal? Ba da, să credeți, 28-28. Nu îmi era mie bine zilele trecute cu live-scoring-ul ăla? Mai o plimbare pe balcon, mai un ceai…

Așa însă, am asistat la o lipsă de clarviziune și îndrăznesc să spun lipsă de minte (ceea ce e destul de important în sport) cum rar am văzut. Deci faultam în draci, de parcă era la balamuc, deși conduceam. Am jucat în astea 5 minute cam numai patru în teren (bine, cu portarul cinci), ceea ce nu e chiar ok la handbal. Și uite așa, în ultima secundă, ne-au egalat alea. Am comis-o, cum ar veni. Dintr-o victorie ce putea fi obținută la pas, am trîntit noi un egal. De ce să fie simplu, cînd poate fi complicat?

Bine, normal nu prea ar conta egalul ăsta, în condițiile în care ne-am concentra pe ultimele două jocuri, cu Brazilia și Franța. Dar deja sînt semne că e problemă cu capul…Și Brazilia, dar mai ales Franța, vor sacționa astfel de scăpări…

Rating: +1 (from 1 vote)