Şi băieţii câştigă câteodată…

În sfărşitul de săptămână trecut echipele clujene au fost implicate în doar 3 meciuri.
“Balul” a fost deschis vineri de baschetbalistele Universităţii. Fetele au pierdut la Alexandria, scor 89-40, după o partida în care doar în sfertul al doilea “s-au ridicat” la nivelul adversarelor, iar în sfertul trei au avut probleme serioase în atac. Scorul pe sferturi a fost 31-14, 13-13, 23-3, 22-10.
După această partida Universitatea Cluj ocupă locul 12 în clasament, cu 29 de puncte, în timp ce CS Alexandria se află pe poziţia a 6-a, cu 38 de puncte.

Ziua de sâmbătă a început cu meciul de volei masculin dintre “U” Timişoara (ultima clasată) şi “U” Cluj (locul 10), partidă ce a contat pentru ultima etapă a sezonului regulat.
Clujenii au câştigat la Timişoara cu scorul de 3-0, pe sferturi 25-18, 25-22 şi 34-32.

Duminică, voleibalistele de la “U” Cluj au făcut deplasarea Tg. Mureş pentru confruntarea cu CSU Medicina. Gazdele şi-au respectat statutul de favorite şi au câştigat în trei seturi, scor 3-0 (25-18; 25-22; 26-24).

“U” Mobitelco BT Cluj o va întâlni, astazi, în cadrul etapei a 23-a a Diviziei A , pe deţinătoarea Cupei României, BCM U Piteşti.
Partida va avea loc la Sala Sporturilor “Horia Demian”, de la ora 19.00 şi va fi transmisă în direct de Radio Cluj şi de DigiSport2.
Biletele pentru acest meci sunt la pretul de 5 lei în sectoarele de sus şi 10 lei sectoarele de jos, iar copiii sub 7 ani însoţiţi de părinţi beneficiază de acces gratuit.
Handbalul işi va lua partea leului marţi şi miercuri. „U” Jolidon va juca marţi, pe teren propriu, împotriva celor de la SCM Craiova (ultima clasată în Liga Naţională). Partida de la Sala Sporturilor „Horia Demian” va începe de la ora 18.00.
Miercuri, “U” Transilvania va întâlni, în deplasare, echipa HCM Constanţa într-un meci ce va conta pentru etapa a 17-a a Ligii Naţionale.

Rating: +1 (from 1 vote)