Buni la teorie, buni şi la practică…

Echipa formată din ziarşitii de la “Gazeta Sporturilor” şi “OraDeCluj” a ridicat deasupra capului trofeul cuvenit învingătoarei din “Cupa Presei”, după victoria obţinută în finală, scor 5-3, în faţa formaţiei alcătuite din studenţii de la Jurnalism – anul I.

Podiumul a fost completat de echipa tinerilor de la “OT-PSD”, în timp ce pe locul 4 s-a clasat echipa Bloggerilor, campioana de anul trecut.

“Cupa Presei” la minifotbal s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică la baza sportivă “Farmec”, din cartierul Mărăşti, iar organizatorul Tibi Fărcaş a reuşit să adune la start 8 echipe, împărţite în două grupe.

Sâmbătă a fost un adevărat maraton fotbalistic pe terenurile sintetice de la “Farmec”. Au avut loc 12 meciuri, iar la final “OT-PSD”, “Gazeta Sporturilor”, “Echipa Bloggerilor” şi “Studenţii de la Jurnalism – anul I” s-au calificat în semifinale.

Ultimele acte s-au jucat duminică, între orele 18.00 şi 21.00, atunci când s-au înregistrat următoarele rezultate: