Susținem baschetul din Ardeal – CSM Oradea atacă primul loc

Etapa a opta a Ligii Naţionale de baschet masculin este deschisă de campioana CSU Ploieşti.

Prahovenii primesc vizita formaţiei Dinamo Bucureşti, formaţie ce nu a câştigat niciun meci după şapte runde.  Deşi prahovenii au un start de sezon ezitant, locul opt, victoria nu se pune la îndoială. Singura întrebare ce se potriveşte în acest context este dacă CSU Ploieşti va bate limita celor 100 de puncte.

Tot vineri are loc şi partida dintre Timba Timişoara şi CSM Oradea. Bihorenii se vor instala, provizoriu, în fotoliul de lider al clasamentului indiferent de rezultatul meciului. Partida e live la Digi de la ora 19.45.

Iată şi celelalte meciuri ale rundei:

  • Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti (sâmbătă, ora 18.15 live la Digi)
  • BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti
  • CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc
  • Farul Constanţa – Energia Rovinari
  • BC Timişoara – CSU Sibiu
  • CSS Giurgiu – U Mobitelco (luni, ora 19.00 live la Digi)

 

De notat că CSU Ploieşti, Gaz Metan Mediaş, BC Timişoara şi BCM Piteşti au jucat la mijlocul săptămânii meciuri în Eurochallenge Cup, medieşenii fiind singurii care au câştigat.

 

Regulile concursului: Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.

Prietenii de la EUROMA SPORT pun la bătaie următoarele premii pentru concursul nostru:

Premiul I un echipament de joc (sort+maiou) al echipei favorite sau al altei echipe

Premiul II o minge Molten BGF + o pereche de sosete Ancada
Premiul III o minge Molten 982 D

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
2.291 citiri

14 comments to Susținem baschetul din Ardeal – CSM Oradea atacă primul loc

  • pmc32

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2(6-10)
    •Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti1(11-15)
    •BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti1(6-10)
    •CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(11-15)
    •Farul Constanţa – Energia Rovinari1(1-5)
    •BC Timişoara – CSU Sibiu 1(6-10)
    •CSS Giurgiu – U Mobitelco 2(6-10)

  • ovidiu blag

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2(16-20)
    •Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti1(11-15)
    •BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti1(6-10)
    •CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(11-15)
    •Farul Constanţa – Energia Rovinari2(1-5)
    •BC Timişoara – CSU Sibiu 2(6-10)
    •CSS Giurgiu – U Mobitelco 2(6-10)

  • OviTebu

    CSU Ploieşti – Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2(11-15)
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1(11-15)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1(6-10)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(16-20)
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2(11-15)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1(6-10)
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2(11-15)

  • aleedi

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 1(1-5)
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti1(6-10)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti1(1-5)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(6-10)
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2(6-10)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1(11-15)
    •CSS Giurgiu – U Mobitelco 1(6-10)

  • ovicoto

    CSU Ploieşti – Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2(11-15)
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1(6-10)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1(11-15)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(11-15)
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2(6-10)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1(11-15)
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2(6-10)

  • panda2004

    CSU Ploieşti – Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2 11-15
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1 11-15
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1 6-10
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1 11-15
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2 11-15
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1 11-15
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 1 6-10

  • Mihai

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1 +21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2 (11-15)
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1(6-10)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1(6-10)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1(6-10)
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 1 (1-5)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1 (6-10)
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2(6-10)

  • Florina

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1/+21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2/16-20
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1/11-15
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1/11-15
    SCM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1/16-20
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2/11-15
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1/11-15
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2/11-15

  • Jazzy

    CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1/+21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2/11-15
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1/6-10
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1/6-10
    SCM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1/16-20
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2/16-20
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1/11-15
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2/6-10

  • CSU Ploieşti-Dinamo Bucureşti 1/+21
    Timba Timişoara – CSM Oradea 2/16-20
    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1/1-5
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 2/1-5
    SCM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1/11-15
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2/11-15
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1/6-10
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2/11-15

  • Sorin A

    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1 (16-20)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1 (11-15)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1 (16-20)
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2(16-20)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1 (6-10)
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2 (6-10)

  • ramura

    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 2 (1-5)
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 2 (11-15)
    CSM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1 +21
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2(1-5)
    BC Timişoara – CSU Sibiu 2 (6-10)
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2 (1-5)

  • Svu

    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1/11-15
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1/6-10
    SCM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2/11-15
    BC Timişoara – CSU Sibiu 2/6-10
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2/11-15

  • Tosa

    Gaz Metan Mediaş – BCM Piteşti 1/11-15
    BCM Târgu Mureş – CSM Bucureşti 1/6-10
    SCM Craiova – BC Miercurea Ciuc 1/6-10
    Farul Constanţa – Energia Rovinari 2/+21
    BC Timişoara – CSU Sibiu 1/6-10
    CSS Giurgiu – U Mobitelco 2/16-20

Leave a Reply