Susţinem baschetul din Ardeal – Clujul deschide runda a XIX-a

Etapa a XIX-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin va debuta mâine, 25 ianuarie, odată cu partida dintre “U” Mobitelco şi BC Timişoara. Înaintea acestui duel, timişorenii ocupă poziţia a 3-a, cu 31 de puncte, în vreme ce elevii antrenaţi de Niksa Bavcevic sunt pe locul 7, cu 30 de puncte. În tur, “U” Mobitelco s-a impus la Timişoara, scor 89-79, dar de atunci s-au schimbat multe în ambele tabere.

În această etapă se mai dispută cel puţin două meciuri foarte interesante. CSM Bucureşti primeşte vizita echipei Gaz Metan Mediaş, iar CSU Atlassib Sibiu se deplasează pe terenul celor de la BCM U Piteşti.

Iată programul complet al etapei:
“U” Mobitelco – BC Timişoara
CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu
Energia Rovinari – CSU Ploieşti
BC Mureş – BC Timba Timişoara
BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu
CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc
Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat. NU UITAŢI de secţiunea „Jucătorul etapei”. Când postaţi pronosticurile pentru etapa a XIX-a scrieţi şi care a fost în opinia voastră jucătorul etapei a XVIII-a.
Clasamentul la zi îl puteţi consulta accesând acest link. (Dacă sunt erori vă rog să le semnalaţi).

PS. Primul meci al etapei este “U” Mobitelco – BC Timişoara, partidă ce începe vineri, de la ora 20.00. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
2.806 citiri

22 comments to Susţinem baschetul din Ardeal – Clujul deschide runda a XIX-a

  • “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/11-15
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/16-20
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/11-15
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 2/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

    Jucatorul etapei: Ivan Ivanovic pentru acel “double-double” reusit in meciul cu BC Mures

  • U” Mobitelco – BC Timişoara 1/11-15
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 1/16-20
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 1/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/11-15
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 2/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

  • pmc32

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/1-5
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

    Jucatorul etapei:Nemanja Maric

  • panda2004

    U” Mobitelco – BC Timişoara 1/ 6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 1/ 6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/11-15
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

    Jucatorul etapei:Vladimir Tica (Asesoft Ploiesti)

  • ciprian porumb dă aruncarea de la centru, la start. la meciul clujului

  • Sorin A

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/+21
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/6-10
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/6-10

  • ovicoto

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/11-15
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/11-15
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

  • aleedi

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 1/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/6-10
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/1-5
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 16-20
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 16-20

    Jucatorul etapei:Aleksandar Vlahovic(Asesoft Ploiesti)

  • danb

    aleedi,la Oradea-Ciuc 16-20 pentru cine?

  • TOSA

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/11-15
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

  • Mihai

    U” Mobitelco – BC Timişoara 1/11-15
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/1-5
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/11-15
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/1-5
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/16-20

  • danb

    U” Mobitelco – BC Timişoara 1/11-15
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 2/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/16-20

  • Videsz

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/11-15
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/16-20
    Jucatorul Etapei: Ivan Ivanovic

  • Andra

    “U” Mobitelco – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/11-15
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/6-10
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 2/1-5
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/16-20

  • laci

    U” Mobitelco – BC Timişoara 1/ 11-15
    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/1-5
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/ 11-15
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1, 16-20
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1, 1-5
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1, +21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2, +21

  • Jazzy

    “U” Cluj – BC Timisoara 1/6-10
    CSM Bucuresti – Gaz Metan Medias 2/6-10
    Farul Constanta – CSS Giurgiu 2/16-20
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Sibiu 2/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo – SCMU Craiova 2/+21

    Jucatorul etapei: Ivan Ivanovic

  • Pop Padurean Vlad

    CSM Bucuresti – Gaz Metan Medias 2/6-10
    Farul Constanta – CSS Giurgiu 2/11-15
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/11-15
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/16-20
    BCM U Piteşti – CSU Sibiu 1/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo – SCMU Craiova 2/+21

    Jucatorul etapei: Ivan Ivanovic

  • cristi

    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 2/6_10
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/16-20
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 2/6-10
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/+21
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 1/6_10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2/+21

  • ramura

    CSM Bucureşti – Gaz Metan Mediaş 1/11-15
    Farul Constanţa – CSŞ Giurgiu 2/+21
    Energia Rovinari – CSU Ploieşti 1/1-5
    BC Mureş – BC Timba Timişoara 1/1-5
    BCM U Piteşti – CSU Atlassib Sibiu 2/6-10
    CSM Oradea – BC Miercurea Ciuc 1/+21
    Dinamo Bucureşti – SCM Universitatea Craiova 2 11-15

    Jucatorul etapei:Ivan Ivanovic

  • pmc32

    In primele 5 meciuri ale acestei etape sau inregistrat 2 meciuri egale(record pentru acest campionat).Mare surpriza la TG-JIU,unde, ENERGIA ROVINARI,revine incredibil in repriza de prelungiri,cand mai erau 2 minute si ceva si scorul era 85-93,iar la final am consemnat 95-93.Un run de 10-0 pe final de meci cu prelungiri si in fata campioanei e ceva greu de egalat.Felicitari echipei oltene si in special ardeleanului nostru, FLAVIUS LAPUSTE .De remarcat si cea de a doua victorie consecutiva pe teren propriu a celor de la FARUL.Imbucurator este si jocul in crestere a GAZULUI care merita mult mai mult fata de locul ce il ocupa momentan in clasament.

Leave a Reply