Susţinem baschetul din Ardeal – Dueluri tari sub panou

Etapa a XX-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin ne propune cel puţin trei meciuri extrem de interesante.

BC Timişoara – CSM Oradea este “deschizătorul de drum” în această rundă. Elevii lui Cristi Achim sunt într-o forma excepţională, cu 18 victorii din 19 partide, dar problema pentru ei ar putea fi una ce ţine de factorul moral. Bănăţenii sunt singurii care au reuşit să se impună în faţa celor de la CSM Oradea, în acest sezon, după victoria obţinută în tur, scor 88-85.

O altă partidă interesantă este cea dintre CSU Ploieşti şi “U” Mobitelco. Ultimele două campioane se află la egalitate de puncte (32), iar la cum arată acum clasamentul am putea spune că o victorie o “salvează”, cel puţin pentru moment, pe una dintre cele două echipe.

Mergem mai departe şi ajungem la băieţii lui Marcel Ţenter, cei care au reuşit o victorie la pas în etapa trecută, scor 85-67, în faţa grupării CSM Bucureşti. Gaz Metan va primi, sâmbătă, vizita celor de la Energia Rovinari, echipă pe care au învins-o în tur, cu scorul de 73-59. În momentul de faţă doar un punct e între cele două formaţii, medieşenii find pe locul 8, cu 30 de puncte, în timp ce Energia ocupă poziţia a 7-a.

Iată programul complet al etapei cu numărul XX:
BC Timişoara – CSM Oradea
CSŞ Giurgiu – BC Mureş
BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti
CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari
BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti
CSU Ploieşti – “U” Mobitelco
SCM Craiova – Farul Constanţa

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat. NU UITAŢI de secţiunea „Jucătorul etapei”. Când postaţi pronosticurile pentru etapa a XX-a scrieţi şi care a fost în opinia voastră jucătorul etapei a XIX-a.
Clasamentul la zi îl puteţi consulta accesând acest link. (Dacă sunt erori vă rog să le semnalaţi).

PS. Primul meci al etapei este BC Timişoara – CSM Oradea, partidă ce începe vineri, la ora 17.45. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
4.584 citiri

20 comments to Susţinem baschetul din Ardeal – Dueluri tari sub panou

  • ovidiu blag

    BC Timişoara – CSM Oradea 1, 6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 16-20
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, 16-20
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 6-10
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, peste 21

  • aleedi

    BC Timişoara – CSM Oradea 2, 6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 11-15
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, +21
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 1-5
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, peste 21

    Jucatorul etapei XIX:Jaytornah Wisseh (Energia Rovinari)

  • Mihai

    BC Timişoara – CSM Oradea 1, 1-5
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 1, 1-5
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 6-10
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, 16-20
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 11-15
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 1-5
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, peste 21

  • Sorin A

    BC Timişoara – CSM Oradea 1/6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 1/6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/1-5
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/+21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/6-10
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1/6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1/6-10

  • TOSA

    BC Timişoara – CSM Oradea 2, 6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, 16-20
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 6-10
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 11-15
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 2, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, peste 21

  • panda2004

    BC Timişoara – CSM Oradea 1/ 6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2/ 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/ 11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/ +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/ 11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/ 11-15
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1/ 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1 +21

  • pmc32

    BC Timişoara – CSM Oradea 2, 1-5
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 11-15
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 16-20
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 6-10
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 6-10
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1,16-20

    Jucatorul etapei: Wisseh (Energia Rovinari)

  • OviTebu

    BC Timişoara – CSM Oradea 2, 11-15
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2, 11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 2, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1,+21

  • aleedi

    cred ca ar fi bine sa o lasam balta cu jucatorul etapei.Daca nu posteaza toti nu se poate face nici o statistica reala.

  • Laci

    BC Timişoara – CSM Oradea 2, 1-5
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 6-10
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 16-20
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, 16-20

  • danb

    BC Timişoara – CSM Oradea 1/6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2/11-15
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/+21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/16-10
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/11-15
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 2/1-5
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1/+21

  • ovicoto

    BC Timişoara – CSM Oradea 2/6-10
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2/6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/+21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/11-15
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1/6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1/+21

  • Andra

    BC Timişoara – CSM Oradea 1/1-5
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2/11-15
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/+21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1/6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1/+21

  • danb

    La Gaz Metan-Energia Rovinari 1/16-20

  • ramura

    BC Timişoara – CSM Oradea 1,11-15
    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 6-10
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, 11-15
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 2, 1-5
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 1, 1-5
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 2, 6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1,11-15

  • Jazzy

    SCMU Craiova–Farul Constanta 1/16-20
    CSS Giurgiu–BC Mures 2/16-20
    BC Timba Timisoara–CSM Bucuresti 2/6-10
    CS Gaz Metan Medias–CS Energia Rovinari 1/11-15
    CSU Ploiesti–U Cluj-Napoca 2/6-10
    BC Timisoara–CSM Oradea 2/6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Pitesti 2/16-20
    CSU Sibiu – CS Dinamo 1/+21
    Jucatorul etapei 19: Derek Wright Jr

  • ovidiu blag

    da, si eu sint de acord cu aleedi, pentru ca nu se poate tine statistica reala, intr-adevar

  • Videsz

    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2/6-10
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2/16-20
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1/+21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2/16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1/6-10
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1/16-20

  • Pop Padurean Vlad

    CSŞ Giurgiu – BC Mureş 2, 11-15
    BC Miercurea Ciuc – BCM U Piteşti 2 , 11-15
    CSU Atlassib Sibiu – Dinamo Bucureşti 1, +21
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1, 11-15
    BC Timba Timişoara – CSM Bucureşti 2, 16-20
    CSU Ploieşti – “U” Mobitelco 1, 1-5
    SCM Craiova – Farul Constanţa 1, peste 21

Leave a Reply