Susţinem baschetul din Ardeal – Marcel Ţenter şi Zoki se întorc în Sala Sporturilor “Horia Demian”

În etapa a XXI-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin, “U” Mobitelco primeşte vizita formaţiei Gaz Metan Mediaş, ocazie prin care Marcel Ţenter şi Zoran Krstanovic se vor întoarce în sala în care au cucerit ultimul titlu.

Duelul va fi interesant şi prin prisma faptului că cele două echipe au acelaşi număr de puncte (34) şi ocupă locurile 5 şi 6 în clasament. În tur, mediesenii s-au impus cu scorul de 92-80.

O altă partidă interesantă a acestei runde este întâlnirea dintre CSM Oradea, liderul la zi, şi CSU Ploieşti, campioana în exerciţiu. Ambele echipe au orgoliul rănit după ce au pierdut în etapa precedentă, bihorenii la BC Timişoara, în timp ce ploieştenii s-au înclinat în faţa clujenilor. Sunt convins că meciul va fi unul spectaculos, de aceea vă îndemn să îl urmăriţi în transmisiune directă la DigiSport2, vineri, de la ora 19.45.

Iată programul complet al etapei a XXI-a din Liga Naţională de Baschet Masculin:
BCM U Piteşti – BC Timişoara
CSM Oradea – CSU Ploieşti
“U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş
CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova
CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu
BC Mureş – Farul Constanţa
Energia Rovinari – BC Timba Timişoara
Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.

Clasamentul la zi îl puteţi consulta accesând acest link. (Dacă sunt erori vă rog să le semnalaţi).

PS. Primul meci al etapei este BCM U Piteşti – BC Timişoara, partidă ce începe vineri, la ora 18.00. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
1.799 citiri

18 comments to Susţinem baschetul din Ardeal – Marcel Ţenter şi Zoki se întorc în Sala Sporturilor “Horia Demian”

  • BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/11-15
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/11-15
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/11-15
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/16-20
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/16-20
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/6-10
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/+21

  • Juju

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/ 6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/ 11-15
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/11-15
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/ 11-15
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/ 16-20
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/ +21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/ +21

  • panda2004

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/ 6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/ 6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/11-15
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/ 11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/ 11-15
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/ 16-20

  • pmc32

    la etapa cu nr.20, la danb 10p in loc de 11(total 47),iar la videsz 6p in loc de 7(total36p)

  • pmc32

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/ 6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 2/ 6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/1-5
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/ +21
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/ +21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/+21
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/ 11-15

  • ovicoto

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/11-15
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 2/6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/11-15
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/11-15
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/16-20

  • Mihai

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/ 1-5
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 2/ 1-5
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/1-5
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/1-5
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/ 11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/ 16-20
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/ 11-15

  • aleedi

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 1/ 1-5
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/ 6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/6-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/ 6-10
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/ 11-15
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/ 6-10

  • Jazzy

    Am gresit la nume Jayyz = Jazzy

  • Jazzy

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/11-15
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/06-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/06-10
    CSU Sibiu – SCM Craiova 1/06-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/+21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/11-15

  • TOSA

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 2/6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/6-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/+21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/16-20

  • Andra

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/1-5
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/+21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/11-15

  • SorinA

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 1/6-10
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/1-5
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 2/6-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/6-10
    BC Mureş – Farul Constanţa 1 +21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/11-15
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/6-10

  • danb

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 2/11-15
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/11-15
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 1/11-15
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/6-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/+21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/11-15

  • Videsz

    BCM U Piteşti – BC Timişoara 1/1-5
    CSM Oradea – CSU Ploieşti 1/6-10
    “U” Mobitelco – Gaz Metan Mediaş 2/6-10
    CSU Atlassib Sibiu – SCM Craiova 1/6-10
    CSM Bucureşti – CSŞ Giurgiu 1/11-15
    BC Mureş – Farul Constanţa 1/+21
    Energia Rovinari – BC Timba Timişoara 1/16-20
    Dinamo Bucureşti – BC Miercurea Ciuc 2/+21

  • Am observat ca multi dintre voi ati prins rezultatul meciului de la cluj.

Leave a Reply