Susţinem baschetul din Ardeal (VI) – Avem etapă întinsă pe patru zile

În acest sfârşit de săptămână, iubitorii baschetului românesc (dacă nu e prea pretenţios termenul) vor avea parte de patru zile de confruntări sub panou.

Patru din cele şapte meciuri ale etapei vor fi transmise în direct după cum urmează: BCM U Piteşti – CSM Oradea (joi – ora 20.00 – DigiSport2), Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari (vineri – ora 19.45 – DigiSport3), Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti (sâmbătă – ora 19.40 – DigiSport2) şi SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj (duminică – ora 20.00 – DigiSport3)

Clasamentul Ligii Naţionale este condus de CSM Oradea, CSU Sibiu şi CSU Ploiesti, fiecare echipă având câte 9 puncte. La polul opus se află Concordia Chiajna şi Farul Constanţa, formaţii cu câte 5 puncte după primele cinci runde.

Iată programul complet al etapei a VI-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin:
BCM U Piteşti – CSM Oradea
Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari
BC Mureş – Concordia Chiajna
Timba Timişoara – CSU Sibiu
Farul Constanţa – BC Timişoara
Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti
SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.

Premiile pentru acest concurs sunt oferite de Decathlon după cum urmează: Locul I: sort+tricou Kipsta, Locul II:minge Spalding, iar Locul III: minge Kipsta B500. Câştigătorii vor fi desemnaţi la finalul turului, iar pentru retur vom începe un nou concurs!!!

Clasamentul la zi îl puteţi consulta accesând acest link. (Dacă sunt erori vă rog să le semnalaţi).

PS. Primul meci al etapei e BCM U Piteşti – CSM Oradea, partidă ce va începe joi, la ora 20.00. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
1.923 citiri

15 comments to Susţinem baschetul din Ardeal (VI) – Avem etapă întinsă pe patru zile

  • Clasamentul va fi actualizat in cursul zilei de astazi

  • Sorin A

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/6-10
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/11-15
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/6-10
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/1-5
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/1-5

  • panda2004

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/16-20
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/11-15
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 1/6-10

  • aleedi

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 1/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/6-10
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/6-10
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/6-10

  • danb

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/16-20
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/6-10
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/1-5

  • danb

    Andra nu are 1o puncte?

  • Mihai

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/1-5
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/1-5
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/11-15
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/11-15
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/16-20
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/6-10
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/1-5

  • Andra

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/6-10
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/1-5

  • Andra

    Ca mentiune, intr-adevar, dupa calculele mele, am avut 10 pct in etapa trecuta.

  • ovicoto

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/6-10
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/16-20
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/11-15
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 1/6-10

    Si dupa calculele mele Andra are 10 puncte etapa trecuta!

  • marian

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/11-15
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/11-15
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/6-10

  • Jazzy

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/6-10
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/16-20
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 2/1-5

  • pmc32

    BCM U Piteşti – CSM Oradea 2/16-20
    Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari 1/11-15
    BC Mureş – Concordia Chiajna 1/+21
    Timba Timişoara – CSU Sibiu 2/+21
    Farul Constanţa – BC Timişoara 2/+21
    Steaua Bucureşti – CSU Ploieşti 2/+21
    SCM Craiova – „U” Mobitelco Cluj 1/1-5

  • Daniel

    BCM U Pitesti–CSM Oradea 2 6-10
    Gaz Metan Medias-Energia Rovinari 1 6-10
    BC Mures-Concordia Chiajna 1 +21
    Timba Timisoara-CSU Sibiu 2 +21
    Farul Constanta-BC Timisoara 2 +21
    Steaua Bucuresti-CSU Ploiesti 2 11-15
    SCM U Craiova-U Mobitelco Cluj 2 1-5

Leave a Reply