Olaru câștigătoare, Niculescu pierde finala

GettyImages-631638420-1024x550Raluca Olaru, alături Olga Savchuk, a reușit o victorie foarte frumoasă, dar și foarte grea. Acestea au învins în finala de la WTA Hobart, Australia, cuplul Dabrowski/Yang, după o revenire spectaculoasă, scor 0-6 6-4 10-5 în Super Tie-Break.sursa: hobartinternational.com.au

Olaru/Savchuk au avut puterea să întoarcă scorul în favoarea lor după ce primul set l-au pierdut la 0. Românca și ucrainianca au revenit la fel ca niște campioane și s-au impus după o oră și un sfert, iar acum pot să se bucure de performanța reușită.

Monica Niculescu a pierdut, din păcate, finala de la Hobart împotriva belgiencei Elise Mertens, loc 127 WTA.

Românca nu a reușit să se ridice la nivelul finalei, iar după o oră și 16 minute a trebuit să se recunoască învinsă: 3-6 1-6, iar Mertens, jucătoarea venită din calificări, a câștigat trofeul.