Susţinem baschetul din Ardeal chiar şi de Ziua naţională a României

După o pauză lungă, pricinuită de meciurile primei reprezentative, Liga Naţională de Baschet Masculin revine în forţă chiar de 1 Decembrie.

Cel mai interesant meci al etapei pare cel de la Cluj, dintre U-BT şi CSM Oradea. Clujenii sunt pe prima poziţie a clasamentului, cu 11 puncte şi un bilanţ de cinci victorii şi o singură înfrângere. De partea cealaltă, bihorenii vin în Polivalenta clujeană din postura echipei aflate pe poziţia a 6-a, cu 10 puncte, patru victorii şi două înfrângeri.

Duelul dintre cele două formaţii va avea loc sâmbătă, de la ora 20:00, şi va fi transmis în direct de DigiSport 3.

Iată programul complet al etapei a VII-a din Liga Naţională de Baschet Masculin:
BC SCM Timişoara –  CSM Steaua Eximbank Buc.
SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti
BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea
BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş
CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.

La finalul campionatului, cei clasaţi pe primele trei locuri vor fi premiaţi de prietenii noştri de la Decathlon. Premiile sunt următoarele: locul 1 (maiou, şort şi geantă), locul 2 (minge de baschet B500) şi locul 3 (minge de baschet Tarmak 700).

Aşa arată clasamentul concursului nostru după cea de-a VI-a etapă a sezonului 2017/2018:
1. danb – 45p
2. pmc32 – 45p
3. Andra – 42p
4. panda 2004 – 41p
5. Ovi Tebu – 40p
6. Jazzy – 38p
7. Sorin A – 35p
8. EppoSB – 33p
9. Florin – 27p
10. Bogdan B – 26p
11. Alin-Florin – 23p
12. Suirad – 19p
13. EDY 31 – 17p
14. dudutu – 10p
15. svu – 7p
16. Mihai – 5p

(Vă rog să semnalaţi eventualele erori!)

PS. Primul meci al etapei a VII-a este BC SCM Timişoara –  CSM Steaua Eximbank Bucucureşti, partidă ce va începe vineri, la ora 17:15. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
1.197 citiri

16 comments to Susţinem baschetul din Ardeal chiar şi de Ziua naţională a României

  • BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/+21
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/16-20
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/6-10
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 1/11-15

  • panda2004

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 1/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/11-15
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/6-10
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • danb

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/11-15
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/11-15
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • pmc32

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/+21
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • pmc32

    CLASAMENT. Cei au avut etapa trecuta la meciul SIBIU-TIMBA 16-20 vor avea -1 punct iar cei cu +21,+1punct.In afara de SORIN A care are +21 dar …. se pare ca e ANTI SIBIU.Daca e corect si aproba OVI bineinteles.
    danb – 45p
    2. pmc32 – 45p
    3. panda 2004 – 41p
    4. Andra – 42p
    5. Ovi Tebu – 40p
    6. Jazzy – 38p
    7. Sorin A – 35p
    8. EppoSB – 33p
    9. Florin – 27p
    10. Bogdan B – 26p
    11. Alin-Florin – 23p
    12. Suirad – 19p
    13. EDY 31 – 17p
    14. dudutu – 10p
    15. svu – 7p
    16. Mihai – 5p

  • dudutu

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/1-5
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 1/11-15
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • Suirad

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/11-15
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/6-10
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • Sorin A

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/+21
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 1/6-10
    CS Phoenix Galaţi – bc csu Sibiu 1/+21

  • Sorin A

    @ pmc32
    Dupa logica expusa de tine cam toti de aici se pare ca sunt ANTI DINAMO si ANTI IASI…

  • Andra

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/16-20
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • Florin

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/11-15
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/1-5
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/16-20
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 1/1-5

  • danb

    @Sorin A
    Credeam ca in pauza asta mai lunga ai implinit si tu 18 ani…..

  • Jazzy

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/1-5
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/11-15
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/11-15
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • EppoSB

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/. 6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/ 6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/11-15
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

  • Jazzy

    BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc. 2/6-10
    SCMU Craiova – CS Dinamo Bucureşti 1/+21
    BCMU FC Argeş Piteşti – CS Politehnica Iaşi 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
    BC Timba Timişoara – BC Mureş Tg Mureş 2/11-15
    CS Phoenix Galaţi – BC CSU Sibiu 2/6-10

Leave a Reply