Susţinem baschetul din Ardeal (VI) – Ardelenii așteaptă patru victorii

După ce toate meciurile din etapa trecută au fost câștigate de gazde, sperăm ca același scenariu să se aplice în cel puțin patru meciuri din această rundă, cele în care sunt angrenate echipe din zona Ardealului.

Dintre toate, cele mai grele meciuri par a fi BC Mureș – BC SCM Timișoara și CSM Oradea – SCMU Craiova. Mureșenii abordează confruntarea de mâine, de la ora 19:00, de pe locul 10, cu o victorie și patru înfrângeri, în vreme ce timișorenii merg la Mureș de pe locul trei, cu un bilanț de patru victorii și o singură înfrângere.

În ceea ce privește meciul de la Oradea, ambele echipe se află la egalitate de puncte înaintea acestei runde. Gazdele vin după înfrângerea suferită la Galați, scor 89-86, iar oltenii au un moral excelent datorită victoriei obținute în fața celor de la Steaua București, scor 102-99.

Iată programul complet al etapei a VI-a din Liga Naţională de Baschet Masculin:
CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați
BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara
BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara
U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași
CSM CSU Oradea – SCMU Craiova
CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești

Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.

La finalul campionatului, cei clasaţi pe primele trei locuri vor fi premiaţi de prietenii noştri de la Decathlon. Premiile sunt următoarele: locul 1 (maiou, şort şi geantă), locul 2 (minge de baschet B500) şi locul 3 (minge de baschet Tarmak 700).

Aşa arată clasamentul concursului nostru după cea de-a V-a etapă a sezonului 2017/2018:
1. danb – 36p
2. pmc32 – 36p
3. panda 2004 – 34p
4. Andra – 32p
5. Jazzy – 31p
6. Ovi Tebu – 31p
7. Sorin A – 27p
8. Bogdan B – 26p
9. EppoSB – 25p
10. Florin – 19p
11. Alin-Florin – 16p
12. Suirad – 11p
13. dudutu – 10p
14. EDY 31 – 8p
15. svu – 7p
16. Mihai – 5p

(Vă rog să semnalaţi eventualele erori!)

PS. Primul meci al etapei a VI-a este CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați, partidă ce va începe vineri, la ora 17:00. SUCCES!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
551 citiri

13 comments to Susţinem baschetul din Ardeal (VI) – Ardelenii așteaptă patru victorii

  • CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/6-10
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/16-20
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași +21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/1-5
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • EppoSB

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/ 1-5
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 2/11-15
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • panda2004

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/11-15
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 2/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/16-20
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași +21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Sorin A

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/11-15
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 2/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/11-15
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Suirad

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/6-10
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/1-5
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/16-20
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași +21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • pmc32

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/+21
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 2/11-15
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași +21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/11-15
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • EDY31

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/11-15
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/1-5
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • pmc32

    la U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21

  • danb

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/11-15
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/16-20
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Florin

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 2/1-5
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/11-15
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/11-15
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Andra

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/1-5
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/6-10
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Alin-Florin

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 1/6-10
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 1/11-15
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/6-10
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/11-15
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

  • Jazzy

    CSM Steaua Eximbank Buc. – CS Phoenix Galați 2/1-5
    BC Mureș Tg. Mureș – BC SCM Timișoara 2/11-15
    BC CSU Sibiu – BC Timba Timișoara 1/+21
    U-Banca Transilvania Cluj – CS Politehnica Iași 1/+21
    CSM CSU Oradea – SCMU Craiova 1/6-10
    CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești 2/+21

Leave a Reply