Din cauza “aglomeraţiei” din Liga Naţională de Baschet Masculin şi a modului în care sunt programate etapele, vom posta aici pronosticurile pentru următoarele trei runde. Sper să fie în regulă pentru toată lumea.
Aşadar, la acest articol vom posta pronosticurile pentru 15 meciuri, partide ce se vor disputa în etapele 25-27. Înaintea acestui şir de meciuri, BC CSU Sibiu conduce Liga Naţională, cu un total de de 44 de puncte (20 de victorii şi 4 înfrângeri), urmată de U-BT (43 de puncte, 19 victorii şi 5 înfrângeri) şi de CSM Oradea (41 de puncte, 17 victorii şi 7 înfrângeri).
Iată programul celor trei etape din Liga Naţională de Baschet Masculin pentru care vom posta pronosticurile aici:
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc
Regulile concursului sunt următoarele. Diferenţa de scor trebuie să fie între 1 şi 5 puncte, 6 şi 10, 11-15, 16-20, +21 puncte. Intuirea corectă a echipei câştigătoare vă va aduce un punct, iar cea a diferenţei de scor încă un punct. Pronosticurile trebuie postate înaintea începerii primului meci, iar dacă aţi ratat prima partidă puteţi posta doar pentru întâlnirile care au mai rămas de disputat.
La finalul campionatului, cei clasaţi pe primele trei locuri vor fi premiaţi de prietenii noştri de la Decathlon. Premiile sunt următoarele: locul 1 (maiou, şort şi geantă), locul 2 (minge de baschet B500) şi locul 3 (minge de baschet Tarmak 700).
Aşa arată clasamentul concursului nostru după cea de-a XXIV-a etapă a sezonului 2017/2018:
1. pmc32 – 152p
2. danb – 149p
3. panda 2004 – 149p
4. Ovi Tebu – 140p
5. Jazzy – 134p
6. Sorin A – 122p
7. Suirad – 117p
8. Andra – 111p
9. Florin – 72p
10. EDY 31 – 59p
11. EppoSB – 47p
12. Bogdan B – 26p
13. Alin-Florin – 25p
14. agraphe – 21p
15. dudutu – 14p
16. svu – 10p
17. Mihai – 5p
(Vă rog să semnalaţi eventualele erori!)
PS. Primul meci al etapei a XXV-a este BC Timba Timisoara – CS Politehnica Iasi, partidă ce va începe marţi, la ora 16:00. SUCCES!
9 comentarii
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 1/+21
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 2/11-15
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 1/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 1/1-5
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/16-20
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/6-10
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 2/11-15
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/11-15
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/6-10
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 1/6-10
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 1/1-5
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 1/6-10
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 1/1-5
Se pot posta comentarii si pentru fiecare etapa in parte, nu neaparat sa fie toate 3 etapele in acelasi comentariu 🙂
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 1/+21
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 2/6-10
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 1/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 1/6-10
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 1/+21
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 2/11-15
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 2/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 2/6-10
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/11-15
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/1-5
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 2/16-20
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 2/6-10
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/11-15
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 2/1-5
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 2/6-10
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 1/11-15
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 2/6-10
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 1/+21
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 2/6-10
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 2/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 1/6-10
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/+21
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/6-10
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 2/+21
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/1-5
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/6-10
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 1/6-10
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 1/1-5
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 2/6-10
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 1/6-10
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 1/+21
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 2/6-10
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 2/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 1/1-5
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/+21
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/11-15
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 2/16-20
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/11-15
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 1/6-10
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 1/6-10
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 1/6-10
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 1/6-10
Etapa 25
BC Timba Timişoara – CS Politehnica Iaşi 2/6-10
CS Dinamo Bucureşti – CS Phoenix Galaţi 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – U-Banca Transilvania Cluj 1/6-10
BC SCM Timişoara – CSM Steaua Eximbank Buc 2/6-10
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu 2/6-10
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/16-20
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/11-15
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 1/11-15
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/1-5
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/11-15
Etapa 27
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 2/1-5
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 2/6-10
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 2/6-10
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 1/1-5
Etapa 26
SCMU Craiova – BC Timba Timişoara 1/+21
BC CSU Sibiu – BC SCM Timişoara 1/11-15
CS Politehnica Iaşi – CS Dinamo Bucureşti 1/11-15
U-Banca Transilvania Cluj – CSM CSU Oradea 1/6-10
CSM Steaua Eximbank Buc – BCMU FC Argeş Piteşti 1/6-10
U-Banca Transilvania Cluj – BC CSU Sibiu 1/1-5
CS Dinamo Bucureşti – BC Timba Timişoara 2/+21
BCMU FC Argeş Piteşti – BC SCM Timişoara 1/6-10
CS Phoenix Galaţi – SCMU Craiova 1/11-15
CSM CSU Oradea – CSM Steaua Eximbank Buc 1/6-10