Clubul Voința și-a pus deja premiile sub brad

Clubul Voința Cluj continuă cu același entuziasm tradiția organizării galelor în cadrul cărora sunt premiați cei mai valoroși sportivi ai săi. Președintele Gheorghe Căprar și echipa sa au fost și azi la datorie, vorbindu-le celor prezenți despre anul competițional ce stă să se încheie. 

Înființat în 1951 acest club clujean a reușit în timp să trimită sportivi la mari competiții chiar dacă secțiile sportive nu au fost și nu sunt nici acum numeroase.

Azi, de exemplu, la întîlnirea cu tinerii sportivi am remarcat și prezența lui Alexandru Turei, fost boxer de top al României, cel care a fost prezent la Jocurile Olimpice din 1972, un exemplu pentru actualii componenți ai Voinței.

În acest an sportivii Voinței au cucerit (pînă la 30 noiembrie) 58 de medalii la campionate mondiale, europene, naționale și la Cupa României: 19 de aur, 17 de argint și 22 de bronz. Ele pot fi completate cu altele, avînd în vedere că în decembrie urmează Campionatul European de Karate Tradiţional ,  Juniori / Seniori, 06-09.12.2018 din Slovenia / Portoroz și Cupa României la ciclism.

Iată premianții anului, cu toții multipli laureați în concursuri interne și internaționale:

 

BOX: 

  • Riszt Andreea / Juniori
  • Nagyasi Matias / Juniori
  • Moldovan Beatrice / Juniori
  • Belovici Alisia / Juniori
  • Crişan Alin / Juniori
  • Vaşcar Raluca / Juniori
  • Moldovan Rareş / Juniori
  • Moscu Andrei / Juniori
  • Antrenori:

Bordi Florin

Hercz Iosif

CICLISM: rezultate 2018

  • Bondor Bogdan este unul dintre cei cu un rezultat excelent /  Elite / proba four- cross
  • Clasament General Camp.Mondial UCI 2018: locul 10 din 102 participanţi
  • Zaharie Iulian / Elite / proba trial
  • Kiss Roland /  Elite/ proba trial
  • Monac Alin /  Elite/ proba trial
  • Sarca Radu / Elite
  • Urs David Adrian / Juniori
  • Uivari Cătălin / Elite / A.
  • Câmpean Luca / Juniori III
  • Antrenor:

Căpraru Gheorghe

III.KARATE TRADIŢIONAL: 

  • Schopf Justin / Juniori
  • Drăgan Daria / Juniori
  • Borbe Răzvan / Juniori :
  • Colceriu Tamara / Juniori :
  • Kerekes Luka / Juniori :
  • Dănilă Diana / Seniori :

Antrenori:

Buduşan Monika

Ormenişan Gabriel

TENIS DE MASA: rezultate 2018

locul 5 în divizia B/ Seniori ( Nascu Şerban, Teleky Zsolt, Moldovan Alexandru, Jozsa Zoltan, Miron Mihai, Zsabo Tamaş);

Instructor:

Pascu Adrian

  1. TRIATLON / DUATLON: rezultate 2018
  • Butuc Corina / Seniori
  1. MAJORETE: rezultate 2018
  • Campionat Naţional: 1 loc.5
  • Cupa României: 1 med.bronz şi 1 loc.4
  • Concurs Intern: 1 loc.III şi 1 loc.4
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
399 citiri

Leave a Reply