Programul complet al meciurilor de la Cupa Liceelor NeuronKid 2017

11393137_1628798380699085_3730499253407328608_nMai jos este prezentat programul complet al meciurilor pentru ediția a XIII-a a Cupei Liceelor la fotbal NeuronKid 2017. Înaintea stabilirii acestuia, s-au luat în considerare doleanțele tuturor echipelor participante (cu referire la orele de disputare a meciurilor, disponibilitatea pe zile, etc). Din păcate, din motive obiective, Liceul Aurel Vlaicu s-a retras din competiție și, prin urmare, în loc de 25 de echipe vom avea la start 24, distribuite în opt grupe (A-H).

grupeFaza grupelor se va desfășura în zilele de 22, 23, 24 Mai. Optimile se vor disputa pe data de 29 Mai. Pe 30 Mai vor avea loc sferturile de finală, iar penultimul act al competiției este programat pe 31 Mai. Până în această fază, toate meciurile vor fi găzduite de Baza Sportivă Napoca. Finalele competiției se vor disputa în Sala Sporturilor “Horia Demian”, pe 7 iunie.

Din fiecare grupă se califică în fazele eliminatorii primele două echipe. Departajarea se face pe baza rezultatelor directe, golaveraj.

22 mai – grupe – Baza Napoca

9:00 Energetic vs Micu Klein (Grupa A) – Teren A
9:00 Economic vs SAMUS (Grupa B) – Teren B
9:45 Augustin Maior vs Emil Racoviță (Grupa D) – Teren A
9:45 Informatică vs Ana Aslan (Grupa F) – Teren B
10:30 LPS vs Mihai Eminescu (Grupa G) – Teren A
10:30 Alexandru Borza vs Gheorghe Lazăr (Grupa H) – Teren B
11:15 Edmond Nicolau vs Lucian Blaga (Grupa C) – Teren A
11:15 Transporturi vs George Barițiu (Grupa E) – Teren B

23 mai – grupe – Baza Napoca

9:00 Ana Aslan vs Onisifor Ghibu (Grupa F) – Teren A
9:00 Mihai Eminescu vs Nicolae Bălcescu (Grupa G) – Teren B
9:45 Tehnofrig vs George Barițiu (Grupa E) – Teren A
9:45 Edmond Nicolau vs Seminar Ortodox (Grupa C) – Teren B
10:30 SAMUS vs Gheorghe Șincai (Grupa B) – Teren A
10:30 Micu Klein vs George Coșbuc (Grupa A) – Teren B
11:15 Emil Racoviță vs Maranatha (Grupa D) – Teren A
11:15 Gheorghe Lazăr vs Anghel Saligny (Grupa H) – Teren B

24 mai – grupe – Baza Napoca

14:00 Energetic vs George Coșbuc (Grupa A) – Teren A
14:00 Augustin Maior vs Maranatha (Grupa D) – Teren B
14:45 Gheorghe Șincai vs Economic (Grupa B) – Teren A
14:45 Informatică vs Onisifor Ghibu (Grupa F) – Teren B
15:30 LPS vs Nicolae Bălcescu (Grupa G) – Teren A
15:30 Alexandru Borza vs Anghel Saligny (Grupa H) – Teren B
16:15 Transporturi vs Tehnofrig (Grupa E) – Teren A
16:15 Lucian Blaga vs Seminar Ortodox (Grupa C) – Teren B

29 mai – optimi – Baza Napoca

14:00 Locul 1 (A) – Locul 2 (H) meci I – Teren A
14:00 Locul 2 (A) – Locul 1 (H) meci II – Teren B
14:45 Locul 1 (B) – Locul 2 (G) meci III – Teren A
14:45 Locul 2 (B) – Locul 1 (G) meci IV – Teren B
15:30 Locul 1 (C) – Locul 2 (F) meci V – Teren A
15:30 Locul 2 (C) – Locul 1 (F) meci VI – Teren B
16:15 Locul 1 (D) – Locul 2 (E) meci VII – Teren A
16:15 Locul 2 (D) – Locul 1 (E) meci VIII – Teren B

30 mai – sferturi – Baza Napoca

14:00 Castigator meci I – Castigator meci VIII sfert 1
14:45 Castigator meci II – Castigator meci VII sfert 2
15:30 Castigator meci III – Castigator meci VI sfert 3
16:15 Castigator meci IV – Castigator meci V sfert 4

31 mai – semifinale – Baza Napoca

14:00 Castigator Sfert 1 – Castigator Sfert 4
14:45 Castigator Sfert 2 – Castigator Sfert 3

7 iunie – finalele – Sala Sporturilor “Horia Demian”

Invins Semifinala 1 – Invins Semifinala 2 (finala mică)
Castigator Semifinala 1 – Castigator Semifinala 2 (finala mare)

Toate informațiile (avancronici, cronici, fotografii) despre Cupa Liceelor NeuronKid 2017 pot fi accesate pe www.ovidiublag.ro, dar si pe pagina oficială de Facebook a Bazei Sportive Napoca.

Nicușor Ciorbă
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
709 citiri

Leave a Reply